Obrazovanje u oblasti ljudskih prava u SrbijiSaradnice Centra za ženske studije, Nađa Bobičić, Nađa Duhaček i Lara Končar, učestvovale su u izradi studije „Obrazovanje u oblasti ljudskih prava u Srbiji”, koju je sproveo Civil Rights Defenders, uz podršku US AID-a. Tom prilikom, one su uradile istraživanje o stanju neformalnog obrazovanja u oblasti ljudskih prava u Srbiji, sa naglaskom na dobre prakse, a koje su pratile preporuke. Tim povodom smo razgovarale sa Larom Končar, jednom od autorki istraživanja i novom članicom operativnog tima Centra za ženske studije.

Članice istraživačkog timaCentar za Ženske studije u Beogradu organizuje razgovor i promociju povodom izlaska temata „O nasilju nad ženama – prilog proučavanju“, koju objavljuje u saradnji sa časopisom Antropologija.

czs-istrazivanje sU petak 14. decembra, Centar za ženske studije organizuje Okrugli sto "Društveno-ekonomski kontekst i pitanje rodno zasnovanog nasilja" - Predstavljanje rezultata druge godine istraživanja. Okrugli sto će biti organizovan na Fakultetu političkih nauka, na V spratu u profesorskoj slušaonici. Početak je u 12h, a pored izlaganja članica istraživačkog tima, planirano je i vreme za diskusiju.

U subotu, 16. decembra u 13h vas pozivamo  na okrugli sto na kojem će biti predstavljeno istraživanje Centra za ženske studije, pod radnim naslovom: Društveno-ekonomske i političke promene u Srbiji i pitanje rodno zasnovanog nasilja. U okviru ovog istraživanja rodno zasnovano nasilje se posmatra u kontekstu društveno-ekonomskih i političkih struktura i unutar procesa postsocijalističke transformacije i neoliberalizacije. Polazeći od pretpostavke da je strukturno nasilje duboko povezano sa  porodičnim i interpersonalnim nasiljem, jedan od osnovnih ciljeva istraživanja jeste da ukaže na neke od fenomena, procesa, politika i diskursa  koji (re)produkuju društvene i ekonomske nejednakosti i kulturno specifične obrasce rodnih uloga i da time doprinose postojanju i trajanju različitih vidova nasilja nad ženama.

U petak, 24. aprila sa početkom u 10:00
na Fakultetu političkih nauka u Beogradu
održaće se skup čija je
TEMA