Sa druge strane uređaja 6Predavački deo programa Digitalne feminističke škole se upravo završio. Dok naše polaznice i polaznici spremaju svoje završne radove, sa vama delimo deo radne atmosfere u toku semestra.

generacija 2018-19U ponedeljak, 23. decembra 2019. godine, održana je dodela sertifikata studentkinjama koje su uspešno završile program Ženskih studija 2018/19.

dfsJednosemestralni obrazovni program Digitalne feminističke škole, prvi obrazovni program ovog formata u regionu, zvanično je počeo 21. novembra.

fds logo sCentar za ženske studije upisuje 28. generaciju studentkinja i studenata svog obrazovnog programa, a prvu generaciju polaznica i polaznika programa Digitalna feministička škola.

Centar za ženske studije upisuje sledeću generaciju studentkinja i studenata na jednogodišnji dodiplomski program. Studije su, kao i prethodnih godina, besplatne.

Alternativni program sastoji se od predavanja i radionica o istoriji feminizma i ženskog pokreta, problematizaciji pitanja sa kojima se suočavaju feministički pokreti danas u regionu i svetu, kao i pitanja savremenih društvenih i političkih procesa. Osim toga, u saradnji sa Feminističkim kulturnim centrom BeFem, pruža se mogućnost studentkinjama i studentima da se upoznaju i sa feminističkom analizom medijskih praksi i kulturnih fenomena. Takođe, kroz program se otvaraju pitanja obrazovnih politika, izazovima feminističke pedagogije, teme nasilja prema ženama, kao i mnoge druge.

Rok za slanje prijava je 23. septembar 2018.